Dom, Ogród

Najchętniej wybierane przez klientów rodzaje opału

Duża część właścicieli domów w dalszym ciągu do ich ogrzewania używa najróżniejszych pieców. Zależnie od konstrukcji piece takie umożliwiają spalanie paru rodzajów materiałów opałowych. Część z nich dedykowana jest jedynie do jednego, w pozostałych palić można kilka rodzajami, to zależy od tego, co przewidział producent. Od bardzo dawno największą popularnością cieszy się ekogroszek.

Opał te jest wytwarzany z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada świetne energetyczne własności i nie trzeba do wcale dużo do tego, żeby dobrze ogrzać wnętrze. Jednak sporą wadą ekogroszku stanowi jego cena, która także zaliczana jest do najwyższych. Nieco mniej trzeba zapłacić za pellet drzewny Zamość, jaki w większości przypadków bardzo dobrze się sprawdza. To paliwo produkowane jest z trocin i odpadów pochodzących z tartaków, a dzięki bardzo niskiej zawartości wody pali się ono lepiej niż kawałki z drewna. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Z powodu tego, że się go produkuje z różnych rodzajów słomy, to jest to produkt bardzo ekologiczny. Żeby nie było problemów z zapewnieniem ciepła w okresie zimowym, każdy właściciel musi sobie policzyć,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebował. Pamiętać też należy o tym, aby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w odpowiedni sposób przechowywać. Szczególnie na warunki będzie wrażliwy pellet, jaki pod wpływem wilgoci znacznie gorzej się spala. Dlatego też należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz