Biznes, Finanse

Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W minionych latach coraz to trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na nabycie domu czy mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy instytucje finansowe zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w związku z tym tak właściwie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto dochodowym, mogą posiadać tutaj znaczenie? Okazuje się, że niezwykle istotnym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Ogólnie prościej jest zdobyć wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, wobec tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bowiem ma okazję okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje atrakcyjna sytuacja, kiedy okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz że dzieli ich dość duża różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują różnorodną politykę przyznawania kredytu, z reguły jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeżeli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki wykorzystują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a następnie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

Dodaj komentarz