Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Folia z PCV – jakie ma praktyczne zastosowanie w przemyśle

Folia PCV to materiał, który ma bardzo wszechstronne zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Przede wszystkim taka folia bardzo dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, przez co wykorzystywana jest podczas prac spawalniczych. Stosowane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed różnego rodzaju odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody w zupełności wystarczy folia o grubości około połowy milimetra.

Znacznie grubszej, lecz dzięki temu trwałej i wytrzymałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, umieszczonych u góry zabezpieczanego otworu. Paski mają dużą elastyczność, przez co można je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc swobodnie tworzą barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV świetnie chroni przed zmianami temperatury, znacznie lepiej niż na przykład drewno. Przez to nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwolą utrzymywać właściwą w pomieszczeniu i ograniczyć jej uciekanie. Rozmaitych zastosowań takich folii jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wodę i różnego rodzaju chemiczne substancje, więc sprawdzają się też dobrze do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz